Kompaktowe wersje znanych modeli są ostatnimi czasy dosyć mocno zapowiadane i promowane. Nie każdy chce posiadać w kieszeni smartfon z ekranem powyżej 5,5 cala. Czasami te mniejsze modele wygrywają właśnie rozmiarami.

LG zapewne przypadkiem ujawniło właśnie model Q8, który jest mniejszą wersją V20 zaprezentowanego pod koniec 2016 roku. Jak możecie zauważyć na zdjęciu, konstrukcja telefonu jest podobna do brata. Posiada on oczywiście mniejszy ekran (5,2 calowy w porównaniu do 5,7 calowego), natomiast obsługuje on taką samą rozdzielczość (1440p). Smartfon posiada także drugi wyświetlacz pracujący z rozdzielczością 160×1040. Zmianie uległa za to bateria – jest troszkę mniejsza i ma pojemność 3000 mAh. Q8 posiada certyfikat IP68, który pozwala na zanurzanie smartfonu w wodzie do 1,5 metra na czas maksymalnie 30 minut. Jest to rzecz, która nie pojawiła się w V20 a dopiero w modelu G6.

Smartfon posiada poza tym procesor Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Póki co nie wiadomo ile będzie kosztował Q8. Nie wiemy jeszcze nawet gdzie będzie on dostępny. Póki co smartfon widoczny był na włoskiej stronie LG. Możecie tam też zobaczyć więcej zdjęć na jego temat.

Źródło: https://www.neowin.net/