Technologia OLED zaczyna powoli wypierać LCD w przypadku smartfonów. Nowe ekrany oferują znacznie bogatsze doznania wizualne niż konkurencja. Będą one także obecne w najnowszych smartfonach Apple oraz flagowcach pozostałych firm.

Do tej pory głównym producentem ekranów był Samsung. Okazuje się, że część tortu chce zgarnąć LG. Ma on zacząć wprowadzać ekrany OLED w swoich smartfonach od września. Pierwsza konstrukcja będzie V30. Technologia, którą wykorzysta firma jest siostrzana do tej używanej przez Samsunga. Sama nazwa nawet to mówi – LG Display i Samsung Display. LG robi dobry krok, bowiem Samsung posiada aż 95% tego rynku. Nawet zbliżający się Apple iPhone 8 będzie posiadał OLED przez niego produkowany.

LG musiało wykonać dużą pracę w celu opatentowania, produkcji i logistyki aby wreszcie móc konkurować z Samsungiem. Wielu producentów zapewne będzie się przypatrywało firmie oraz pewnie wielu z nich zainteresuje oferta LG. Każda konkurencja jest dobra a zyskają na tym tylko konsumenci.

Źródło: https://www.neowin.net/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!