WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

LG zapowiada aktualizację do telewizorów z formatem dźwięku DOLBY TrueHD

LG z roku na rok ulepsza swoje konstrukcje telewizorów. Najnowsze urządzenia z linii OLED na 2017 roku będą posiadały obsługę formatu DOLBY TrueHD, który ma zapewnić najlepsze doznania dźwiękowe na rynku.

Ów format dźwięku zostanie udostępniony poprzez aktualizację wszystkim osobom, które posiadają telewizor z linii OLED na 2017 rok. Umożliwi ona odtwarzanie dźwięku kodowanego w wyżej wspomnianym formacie. Jest on stosowany przez producentów płyt 4K UHD Blu-ray. Brian Kwon, prezes działu home entertainment, komentuje:

Telewizor LG OLED stał się liderem segmentu telewizorów Premium. Jest optymalnym urządzeniem dla osób, które chcą doświadczyć wrażeń wzrokowych i słuchowych w pełni zgodnych z zamierzeniami twórców. Dzięki technologiom audio-wizualnym firmy Dolby, sprzęt LG zapewnia coraz doskonalsze doznania, ustanawiające nowe standardy oglądania telewizji.

Użytkownicy LG OLED z 2017 roku mogą oglądać filmy z obrazem w formacie DOLBY Vision i dźwiękiem DOLBY Atmos za pomocą wbudowanej aplikacji DOLBY Access App. Odpowiednia aktualizacja pojawiła się już na kilku rynkach, regularnie co miesiąc będzie ona udostępniana dla kolejnych 10 krajów.

Źródło: Materiały prasowe