WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Life is Strange trafia na Androida

Do tej pory gra była dostępna na PC, Xboksie One, Playstation 4 oraz w wersji mobilnej na iOS. Od dzisiaj w Life is Strange będą mogli zagrać także posiadacze smartfonów z systemem Android.

Produkcja zadebiutowała na trzech najważniejszych platformach w 2015 roku. Odniosła spory sukces finansowy i zebrała świetne oceny zarówno wśród graczy jak i recenzentów. Pod koniec zeszłego roku pojawiła się wersja mobilna, była jednak przeznaczona tylko na system iOS. Teraz, osiem miesięcy po posiadaczach sprzętu od Apple, własnej wersji doczekali się androidowcy.

Life is Strange przedstawia historię Max Caulfield, która posiada zdolność do manipulacji czasem. W zależności od decyzji jakie podejmujemy wcielając się w główną bohaterkę, czekają na nas różne zakończenia gry. Jeśli twórcom wersji mobilnej udało się zachować choćby część jakości, która oferowała pełnoprawna wersja, to posiadacze smartfonów powinni być zadowoleni.

Niestety nie każde urządzenie oparte na systemie Android pozwoli na uruchomienie gry. Minimalne wymagania zakładają wersję oprogramowania 6.0 bądź wyższą, 2GB pamięci RAM a także co najmniej procesor ARM64 SoC. Produkcja jest dostępna w sklepie Google Play – pierwszy rozdział możemy przetestować za darmo, jednak za kolejne przyjdzie nam już zapłacić. Łącznie wszystkie epizody kosztują obecnie ok. 40 złotych.