WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

LightFreq Square2 to najlepsza żarówka na imprezy

Co by wyszło, gdyby połączyć żarówkę, głośnik i mikrofon? Cóż, wyszłaby LightFreq Square2, prawdziwa żarówka przyszłości. 

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że żarówki mogą stać się w domu czymś więcej niż źródłem światła? O „mądrych żarówkach” pisaliśmy już kilka razy (chociażby tu, tu i tu), ale żadna z poprzednich koncepcji nie przemawiała do mnie tak jak LightFreq. I mówię to z czystym sumieniem, bo ten artykuł nie należy do sponsorowanych.

Żadna żarówka nie jest tak wielofunkcyjna jak ta. Oprócz tak prostej czynności jak puszczanie za jej pośrednictwem muzyki, znajdziemy tu też odczytywanie powiadomień czy prognozy pogody na dany dzień, albo tryb budzika. Poza tym LightFreq Square2 może również służyć jako domowy telekom. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników mieszkających w piętrowych domach, gdzie bezpośrednio z piętra można skontaktować się np. z kimś na parterze, przy okazji nie budząc przy tym reszty mieszkańców. No i jeszcze – w ramach bonusu – świeci! :)

LightFreq jako jedna z niewielu na rynku wykorzystuje Bluetooth oraz sieć wi-fi. Żarówek w domu może być tak dużo, na ile pozwala nam przepustowość łącza, a raczej router. Kontrolowane są przy pomocy dedykowanej aplikacji na telefon.

Te zmyślne urządzenia można zamówić na stronie kampanii crowdfundingowej na Indiegogo. Z tego co widać, cała akcja raczej okaże się sukcesem, bo twórcy w ciągu pierwszego dnia zebrali grubo ponad 30 000$ z 50 000$ wymaganych. Para takich gadżetów kosztuje 175$, więc w porównaniu z klasycznymi żarówkami jest to dość drogo, ale myślę, że warto się skusić.

[źródło i grafika: techcrunch.com]