Microsoft postanowił pochwalić się nieprzerwanym rozwojem LinkedIn, które w poniedziałek osiągnęło liczbę pół miliarda użytkowników na terenie 200 krajów całego świata.

LinkedIn w czerwcu ubiegłego roku podzieliło się liczbą 430 milionów użytkowników, będących efektem 19-procentowego rocznego wzrostu. W sierpniu, liczba ta powiększyła się do 450 milionów, w październiku zaś – do 467. Jest to bardzo imponujący wzrost, wciąż jednak nie stawiający LinkedIn w jednym szeregu z WhatsApp czy Facebookiem.

Analityczna firma Apptopia szacuje, że LinkedIn cieszy się teraz aktywnością około 250 milionów użytkowników miesięcznie (ludzie nie logują się przecież na LinkedIn codziennie, tak jak na Facebooka czy Instagrama). Władze strony nie zamierzają jednak na tym poprzestawać, starając się poprawić komfort korzystania ze strony poprzez dodawanie nowych opcji do zakładki My Network. Rzecznik prasowy LinkedIn powiedział w wywiadzie z TechCrunch, że wprowadzone zostaną opcje wyświetlenia osób połączonych z twoją siecią, kto był twoim pierwszym „kontaktem” w sieci, kto ma najwięcej wspólnych połączeń w sieci i tak dalej.

Aatif Awan, wiceprezydent rozwoju i produktów międzynarodowych w LinkedIn rzekł, że społeczność rozpościera się obecnie na ponad 10 milionów aktywnych profesji i dociera do ponad dziewięciu milionów firm. W dodatku, tygodniowo publikuje się ponad 100 tysięcy artykułów, które mają podnieść poziom świadomości wydarzeń w świecie zawodowym. Zdaje się, że Microsoft, który zakupił LinkedIn jako część transakcji łączonej, wartej kwotę 26,2 miliarda dolarów, może być zadowolony.

źródło: techspot.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!