WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

„Logan” – Nowy zwiastun pełen świeżej krwi

Oczekuje się, że Hugh Jackman wystąpi po raz ostatni jako marvelowski szponiasty mutant Wolverine w filmie w reżyserii Jamesa Mangolda „Logan”. Jest to trzeci – i najpewniej ostatni – element solowej serii postaci rozpoczętej w 2013 roku filmem „Wolverine”. Premiera „Logana” natomiast jest planowana na 3 marca 2017 roku.

Wyreżyserowany przez Mangolda na podstawie scenariusza Davida Jamesa Kelly i Michaela Greena, „Logan” sprowadza również z powrotem aktora z franszyzy „X-Men”, Patricka Stewarta, jako starzejącego się Charlesa Xaviera, który dołączy do Logana na ostatnią przygodę w przyszłości, kiedy to mutanty zniknęły ze świata.

Drugi, pełnej długości zwiastun „Logana” miał premierę 19 stycznia 2017 i podniósł na nowy poziom brutalność akcji filmu – szczególnie z udziałem młodej aktorki Dafne Keen, grającej Laurę Kinney, młodą mutantkę, która wydaje się mieć moce (i pazury) podobne do tych Wolverina.

Podobnie jak postać z Marvel Comics X-23 (mutant sklonowany z Wolverina), Laura wydaje się mieć całą wściekłość Wolverina, siłę i przerażającą broń, a nawet mniej samokontroli Logana, którą ten starał się rozwijać w ostatnich latach. Zwiastun zawiera również ciekawy moment z Loganem, Charlesem Xavieren i Laurą, czytających uważnie komiks „X-Men” – trochę samoświadomości sugerującej, że klasyfikacja filmu jako R może nie być tylko zapożyczeniem z zeszłorocznego „Deadpoola”.

Blizny i ich historia

Pierwszy zwiastun „Logana” pokazuje posiniaczonego, poobijanego i zakrwawionego Wolverina w kilku scenach. Doprowadziło do spekulacji o tym, co to może oznaczać dla słynnej ze zdolności uzdrawiania się postaci.

Mangold rozwiązał niektóre z tych kwestii w rozmowie z Imperium, powtarzając, że wersja charakteru widziana w „Loganie” jest dobrze po swoim najlepszym czasie – w punkcie, gdzie jego zmutowany czynnik gojenia się po prostu nie działa tak dobrze, jak kiedyś.

„Jedną z rzeczy, o której wszyscy myśleliśmy podczas pracy nad tym filmem, było to, że nie chcemy odbudować wszystkiego. Chcemy mieć kilka pytań” wyjaśnia Mangold. „W celu zapewnienia innego Logana i innego tonu filmu Wolverine, czuliśmy, że nie mogliśmy trzymać się religijnie każdej tradycji ustanowionej we wszystkich filmach, bo wpadlibyśmy w pułapkę decyzji podjętych przed nami.”

„Tak więc podajemy w wątpliwość czynnik uzdrawiający Logana, mogący go leczyć nawet bez blizny” kontynuował. „Wyobraziliśmy sobie, że tak mogło być, kiedy był młodszy, ale z wiekiem jest coraz starszy i schorowany. Być może jego czynnik uzdrawiający nie wytwarza miękkiej skóry. Więc wyobraziliśmy sobie, że goi się nadal szybko, ale pozostają blizny. Prosty pomysł, że jego ciało zacznie się stawać trochę bardziej zniszczone, z rodzajem tatuaży po dawnych bitwach, ranach szarpanych, które pozostały po wcześniejszych konfliktach.”

Po miesiącach sporadycznych aktualizacji, a następnie przez kilka tygodni, kiedy to dostawaliśmy nowe zdjęcie z planu filmu każdego dnia (czasami więcej niż jedno zdjęcie w ciągu jednego dnia), pierwszy trailer „Logana” ukazał się 20. października 2016 roku.

Potwierdzając miesiące spekulacji, zwiastun „Logana” okazał się łączyć kilka z najbardziej popularnych wątków z historii komiksowego Wolverina w jedną przygodę z dużym ekranem. Elementy z miniserii pisarza Marka Millara, komiksu „Old Man Logan” (zawierającego podstarzałego Wolverina w podróży przez kraj) wydają się być zmieszane z historią klona Wolverina, X-23, i owinięte wokół większej spiskowej historii, która w istocie wydaje się łączyć z ponurym, komiksowym Essex Corp., do którego nawiązywała scena po napisach w „X-Men: Apocalypse”.