WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Luksusowy balon zabierze nas na orbitę Ziemską!

Już niedługo będzie można kupić bilet umożliwiający przejażdżkę po orbicie Ziemskiej. Firma World View, poprosiła Brytyjskie studio projektanckie Priestmangoode, które specjalizuje się w projektowaniu kabin pierwszej klasy dla linii lotniczych, aby pomogło stworzyć coś wyjątkowego. Tym razem postanowili ruszyć z projektem, którego celem jest zabranie ludzi 30 000 metrów w górę. Projektanci chcą, aby ich balon pomieścił sześciu pasażerów i dwóch członków załogi. Wnętrze ma być wykonane z jak najlżejszych materiałów w celu ograniczenia zużycia paliwa. W środku znajdziemy takie luksusy jak bar, miejsce z przekąskami i łazienki. Każdy pasażer będzie miał dostęp do własnego okna, aby w spokoju podziwiać czerń wszechświat i błękit kuli Ziemską.

Wzbicie się na odpowiednią wysokość potrwa 1,5h, a dryfowanie po orbicie 3,5h. W sumie daje nam to 5 godzin niezapomnianych przeżyć i widoków, o których inni śmiertelnicy mogą tylko pomarzyć. Nigel Goode – dyrektor Prestmangoode, opisuje to doświadczenie w bardzo trafny sposób:

 Zobaczymy zarys globu Ziemskiego i bezkresną czerń wszechświata. To doświadczenie zmieni sposób, w jaki patrzymy na świat.

Oczywiście bilety na taką podróż nie będą zbyt tanie. World View obiecuje, że raczej nie przekroczą one kwoty 100 000$… Czyli całość wyjdzie 50% taniej niż podróż na pokładzie SpaceShipOne. Ktoś już rezerwuje bilety?

[wired.com]