WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Luma Dice – kości do gry z LEDami w oczkach

Gry wykorzystujące kostki chyba nigdy nie wyjdą z mody – stanowią sprawdzony element wprowadzający do zabaw „bez prądu” element losowości, dzięki czemu twórcy nieprędko przestaną z nich korzystać. Kolejnym czynnikiem jest ich dostępność – prawie każdy człowiek na świecie wie, jak wyglądają kości do gry. Niemniej, można powiedzieć, że właśnie przez powszechność kości do gry są… nudne. Nowa kampania kickstarterowa stara się to zmienić. Mowa o wyposażonych w LEDy kościach Luma Dice (do końca kampanii zostały jeszcze 40 dni).

Każda z metalowych, dziewiętnastomilimetrowych kości posiada 21 diod RGB. Ponadto, zawiera w sobie akcelerometr, który pozwala oszczędzać energię, poprzez włączanie świateł tylko wówczas, gdy kości się toczą i 20 sekund później. Baterie (zwykłe, zegarkowe SR54) można wymieniać.

LUMA-DICE-NUMBERS

Istotnym wyzwaniem dla projektantów była taka dystrybucja znajdującej się wewnątrz elektroniki, by jej ciężar nie zmienił wyważenia kości. Wszystkie z 21 LEDów znajduje się bezpośrednio na płytce z elektroniką. Do budowy użyto najwyższej jakości aluminium, przy czym kości są wycinane z pojedynczego bloku, by zapewnić wytrzymałość. Warto wspomnieć, że diody na każdym boku mają nieco inny kolor. Co ciekawe, wszystkie „wczesne” oferty zostały już wyczerpane – za zestaw kości trzeba zapłacić 29 dolarów.

LUMA-DICE-flexible-circuit-board

Jak się okazuje, kampania zgromadziła już niemal 58 tysięcy dolarów – prawie cztery razy więcej niż zakładał pierwotny cel 15 tysięcy dolarów. Dostępne są jeszcze dwa „stretch goale” – 80 tysięcy i 120 tysięcy. Nagroda dostępna po osiągnięciu pierwszego nie została jeszcze ujawniona, ale w wypadku drugiego, udostępniona zostaje kość… D20. Dla PRAWDZIWYCH geeków.

LUMA-DICE-2

LUMA-DICE-3

LUMA-DICE-4

LUMA-DICE-5

LUMA-DICE-BLACK

[źródło i grafika: eteknix.com]