WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Inteligentna bransoletka od Intela

Po co myśleć, skoro teraz prawie każda rzecz w naszym życiu będzie myślała za nas? Smartfony, smartwatche, smartciuchy, a teraz smartbransoletka od Intela. W sumie trochę tego dużo, może aż za dużo?

Oto MICA (My Intelligent Communication Accessory – Moje Inteligentne Akcesorium do Komunikacji) – bransoletka, która z pozoru wygląda jak najnowszy szyk francuskiej mody. Taki dodatek, w którym udasz się na jakieś luksusowe przyjęcie. Jednak zamiast kamieni szlachetnych, kryje się w nim OLEDowy ekran dotykowy i podzespoły, które uczynią z tego gadżetu coś w rodzaju smartwatcha. Jego podstawowym działaniem ma być kooperacja ze smartfonem, czyli powiadamianie nas o takich rzeczach jak maile, wiadomości, albo nadchodzące połączenia.

Cena takiego cudeńka będzie oscylowała w granicach od 500 do 1000 dolarów amerykańskich, czyli w przeliczeniu na złotówki – od 1500 do ponad 3000 złotych. To nie są małe pieniądze, ale spójrzcie tylko na samą bransoletkę. Intel poświadcza, że nie będzie to urządzenie skierowane dla zwykłych śmiertelników. MICA ma być luksusowym gadżetem, który odnajdzie się w modzie i jej surowych warunkach. Jest tworzony we współpracy z topowymi projektantami mody, co chyba mówi już samo za siebie. To nie żart, a poważny projekt.

Intel najpierw uciął sobie wielki kawał ciasta na rynku procesorów oraz dysków SSD, a teraz próbują się wkraść na wybiegi z tym cudeńkiem. Ta bransoletka jest tylko dowodem na to jak w dzisiejszych czasach technologia, próbuje wkraść się na salony piękności. Apple Watch pewnie ma już tam zarezerwowane miejsce, teraz pora na MICA.

bracelet1-e1410861211742

[źródło: eteknix.com, zdjęcia: evolife.cn]