WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Magic Leap prezentuje swoją wizję rzeczywistości rozszerzonej

Magic Leap to firma o której nie wiadomo zbyt wiele. Wiemy tylko, że pracuje nad technologią rzeczywistości rozszerzonej i że Google zainwestowało w nią około pół miliarda dolarów. Jakiś czas temu Amerykanie zaprezentowali krótkie demo pokazujące, jak wyobrażają sobie przykładowe zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej. Demo przedstawia rozgrywkę FPS toczoną przez gracza w prawdziwym biurze, wzbogaconym o wirtualne postaci i nieco efektów specjalnych:

Całość zdaje się przywodzić na myśl Microsoft HoloLens. Trudno się wobec tego dziwić Google’owi, że gigant Mountain View postanowił zainwestować w konkurencję rozwiązania Microsoftu, skoro jego własne Google Glass wypadają w porównaniu raczej marnie. Pisaliśmy o tym niedawno w związku z próbą opatentowania okularów holograficznych przez firmę z Mountain View. A jak urządzenie wyobrażają sobie spece z Magic Leap? Oni też wzięli się za patentowanie – ilustracja z jednego z wniosków patentowych pokazuje urządzenie wyglądające znacznie ciekawiej niż Google Glass.

magicleappatent

Oczywiście jest to tylko ilustracja poglądowa, jednak szefowie kalifornijskiej firmy podkreślają, że zależy im na tym, żeby okulary wyglądały bardziej standardowo od konstrukcji Google’a czy Microsoftu i nadawały się do swobodnego noszenia na co dzień. Dzięki temu firma zamierza sprzedać swoje rozwiązanie w milionach sztuk.

magicleapgif1

W Magic Leap postanowiono w końcu zaprezentować publicznie efekty swojej pracy. Zarówno powyższy GIF z Układem Słonecznym, jak i poniższy przedstawiający robota pod stolikiem mają przedstawiać widok z okularów firmy – taki, jaki zobaczy użytkownik, bez dodatkowej obróbki. Warto zwrócić uwagę na to, że wirtualne Słońce oświetla także znajdujące się pod nim realne biurko.

magicleapgif2

Oczywiście Magic Leap nie zamierza się ograniczać do wizualizacji. Twórcy uważają, że ich rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić interfejs dowolnego urządzenia elektronicznego, od smartwatchy, przez smarfony, aż po komputery osobiste. W wygryzieniu z rynku wszystkich tych kategorii urządzeń pomóc ma fakt, że gogle od Magic Leap mają być nie tylko wyświetlaczem, ale tak naprawdę samodzielnymi komputerem zintegrowanym w okularach. Patrząc na tempo rozwoju technologii mobilnych i stagnację na rynku pecetów, rzeczywiście można podejrzewać, że zamontowanie w okularach podzespołów wystarczająco szybkich do codziennych zastosowań jest kwestią bardzo bliskiej przyszłości.

[źródło i grafika: techinsider.io]