WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Małe kulki energii naładują telefon bez plątaniny kabli

Czasami – zwłaszcza w podróży – lekko drażni nas fakt, że musimy brać ze sobą ładowarkę, czasami również dodatkowy kabel, wszystko po to żeby podpiąć je do swojej komórki, kiedy potrzebować będzie energii. Odpowiedzią na to ma być Orapod – tak przynajmniej twierdzą twórcy urządzenia. Ta niewielka kula wymagać będzie jedynie działającego kontaktu – i zastąpi wszystkie te wymienione elementy.

Orapod to zasilacz o mocy 5W, kompatybilny z portem USB oraz urządzeniami mobilnymi, jak np telefon komórkowy. Według producentów jest niezwykle funkcjonalny – niewielki rozmiar sprawia, że jest idealny gdy np. pakujemy się przed wyjazdem i potrzebujemy więcej miejsca na inne rzeczy. Sferyczny kształt zaś pozwala na szybkie podłączenie całego sprzętu do kontaktu, bez konieczności szukania wtyczek, rozplątywania kabli itp.

environment images3

Można się domyślić, że pomysł ten będzie mieć pewne wady, np wygląda na to, że ciężko będzie podładować dwa różne urządzenia na tym samym kontakcie. Poza tym raczej trudno nam będzie korzystać ze sprzętu podczas jego ładowania – przy zwykłej ładowarce można zawsze np odebrać telefon, bo kabel pozwala na odrobinę swobody. Tutaj takiej możliwości nie będzie.

Na stronie producenta można wykonać preorder, cena to 40$.

[źródło: digitaltrends.com, zdjęcia: orapod.com]