Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią premiery zwiastuna filmu Hellboy, otrzymaliśmy właśnie pierwszą okazję na sprawdzenie, co ten reboot zaoferuje. Jedno jest jednak pewne – będzie zabawnie.

Trwający około dwóch minut trailer ukazuje to, czego powinniśmy oczekiwać po produkcji zapowiedzianej na 12 kwietnia. Sam scenarzysta, Andrew Cosby, okrzyknął ją już wcześniej mianem „ciemniejszej, bardziej makabrycznej wersji Hellboya”, potwierdzając słowa reżysera, który chciał znaleźć idealny balans pomiędzy horrorem a komiksem. Jednak moim poniższy materiał niespecjalnie wskazuje na film z elementami grozy, a raczej dobrze sprzedające się w mainstreamie połączenie specyficznego humoru i tony akcji z potworami w tle. Innymi słowy, śmierdzą mi tutaj inspiracje obiema odsłonami Deadpoola. Oceńcie sami:

Sama fabuła filmu, resetującego kinematograficzną historię Hellboya została nawet ukazana na zwiastunie. Główny bohater zmierzy się bowiem z czarodziejką Nimue, która chce (sztampowo) zniszczyć ludzkość z pomocą sił zła. Tym cztery litery będzie musiał oczywiście skopać Hellboy, w czym pomogą mu, wygląda na to, że niespecjalnie za nim przepadający agenci specjalni.

Czytaj też: Nowe szczegóły zapowiedzi Hellboy

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej