WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy istotna aktualizacja do No Man’s Sky przekona zawiedzionych graczy?

No Man’s Sky okazało się być jedną z najbardziej krytykowanych gier w historii, głównie za rozjechanie się z przedpremierowymi obietnicami. Jej twórcy starają się jednak nie poddawać, stopniowo ubogacając swoją produkcję o kolejne mechanizmy… 

…które powinny się w niej znaleźć od początku. Niezależnie od tego, wersja No Man’s Sky to teraz 1.1 i wraz z najnowszą aktualizacją, Hello Games chwali się zmianą ponad 160 detali w swoim dziele. Łatka ta dostała miano „Foundation Update” i jednym z najważniejszych usprawnień, jakie wprowadza, są trzy nowe tryby gry:

  • Tryb normalny – podstawowa rozgrywka, która tak bardzo nie spodobała się większości graczy
  • Tryb kreatywny – pozwala graczom na „eksplorowanie wszechświata bez limitów”, obranie sobie za dom jakiejś planety, rozwijanie jej i badanie nowych technologii
  • Tryb survival – ten został opisany przez twórców jako „znacznie bardziej wymagające doświadczenie”

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka, w przypadku drugiego wariantu rozgrywki, jednoczesne nieograniczone podróżowanie i rozwijanie swojej planety wydają się być wobec siebie sprzeczne, trzeba przyznać, że twórcy postanowili pójść na interesujące ustępstwa. Gracz będzie mógł teleportować się do swojej bazy z odległych stacji kosmicznych, a jeśli jakaś planeta nagle zacznie sprawiać wrażenie bardziej nadającą się na jego cichą przystań, będzie można się na nią przeprowadzić.

1480323912_nms_motion_blur_story

Uwagę poświęcono również grafice, pozwalając na nowe opcje w Temporal Anti-Aliasingu czy kwestii rozmycia ekranu w ruchu, co ma wzmocnić wrażenie prędkości, z jaką się poruszamy. Hello Games znalazło również trochę czasu na zaimplementowanie wsparcia dla ośmiu przycisków myszy, a także wielu innych, jeszcze drobniejszych nowinek.

Czy to wystarczy, aby gracze zdecydowali ponownie dać szansę No Man’s Sky? Wątpię, ale jeżeli twórcy utrzymają tempo usprawniania swojej z całą pewnością niedoskonałej gry, może uda im się odkupić swoją reputację w oczach konsumentów.

źródło: neowin.net | zdjęcie: pcgamer.com, neowin.net