WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Usługa pomagająca ominąć korki i znaleźć wolne miejsce parkingowe

Usługa oferowana przez firmę Here, należącą do niemieckich producentów samochodów, ma umożliwić przesyłanie danych między samochodami. Nowa technologia obejmować ma takie marki jak Audi, BMW i Mercedes Benz – samochody wyposażone w czujniki pokładowe do wymiany informacji w czasie rzeczywistym.

Przesyłane informacje to przykładowo wolne miejsca parkingowe i aktualnie odbywające się prace drogowe. Zbierane będą również dane na temat warunków ruchu, zagrożeń i znaków drogowych. Oprogramowanie rejestruje prędkość pojazdu, położenie i kierunek, a także ostre hamowanie. Potrafi także wykryć obecność mgły i uruchomić w związku z tym światła, by usprawnić widoczność kierowcy. Zagrożenia drogowe będą rejestrowane przez kamerę ustawioną przodem do kierunku jazdy.

_91380936_mediaitem91380935

Usługa ma wyjść w przyszłym roku, a inne marki otrzymają dla niej wsparcie w późniejszym terminie. Właściciele samochodów, które zawierają Here’s Open Location Platform nie będą musieli robić nic, aby dane zostały przesłane czy odebrane. Zalogowani jako użytkownicy aplikacji Waze, należącej do Google, już teraz mogą wymieniać dane podczas podróży samochodem korzystając ze swoich smartfonów.

Źródło: http://www.bbc.com/