Wydawać by się mogło, że mamy ogólne pojęcie jak zadowoleni ze swego poziomu życia są ludzie w zależności od tego jaki region globu zamieszkują – lecz często po prostu się mylimy, posługujemy stereotypami i upraszczamy. Tak naprawdę ciężko jest nam wejść w skórę innych ludzi i stwierdzić, czy czują satysfakcję ze swej egzystencji. Tylko oni to wiedzą.

Movehub, firma zajmująca się międzynarodowymi przeprowadzkami (która lubi przeprowadzać tego typu badania) postanowiła sprawdzić jaki jest poziom takiego zadowolenia. Oto stworzona przez Sergiu George infografika, która uwzględnia dane zawarte w sieciowych ankietach, zebrane razem do kupy przez portal numbeo.com.

Gwiazdka przy nazwach niektórych krajów oznacza „małą wiarygodność informacji”. Są też państwa z których w ogóle nie udało się uzyskać żadnych danych na ten temat (trochę to złowieszcze…). Mimo niekompletności, rezultaty są jednakże dość intrygujące.

Kolory posegregowane są następująco: im ciemniejszy czerwony, tym mniej – według mieszkańców – szczęścia w danym miejscu. Jasnozielony i jasnożółty to „statystyczna średnia”, zaś im mocniejsza zieleń, tym poziom powszechnego zadowolenia jest wyższy. Szary to brak danych.

Popatrzmy zatem:

http://www.movehub.com/sites/default/files/filemanager/quality-of-life-map.png

[źródło i grafika: movehub.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej