WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Marvel ujawnia, gdzie był Nick Fury przed Infinity War

Zapewne wiele osób zastanawiało się, gdzie był Nick Fury przed Infinity War. Co działo się z szefem S.H.I.E.L.D między Czasem Ultrona a atakiem Thanosa. Nick pojawił się tylko na chwilę, na końcu filmu, by wezwać Kapitan Marvel. Zaraz potem rozpadł się w proch.

W końcu Marvel postanowił zdradzić, co działo się z Furry’m w ciągu tych 3 lat. Zrobił to za pomocą komiksu Captain Marvel Prelude #1. Fabuła podąża z bohaterem od Czasu Ultrona aż do Infinity War, a historia jest kanoniczna i dokładna.

Mimo, że Nick Fury pozostawał niewidoczny podczas wydarzeń w Civil War, to razem z Hill obserwował wszystko z ukrycia. Wcześniej jednak robił tajemnicze odniesienia do Carol Danvers (Kapitan Marvel), mówiąc Hill, że nie wszyscy bohaterowie ją zawiodą.

Marvel ujawnia, gdzie był Nick Fury przed Infinity War

Zapytany o to, czy ma jeszcze jakiegoś bohatera w rezerwie odpowiedział: „Nie. Jeśli wykonamy swoją pracę poprawnie nigdy nie będziemy zmuszeni do niej zadzwonić”. Poza tymi wzmiankami o Kapitan Marvel, możemy dowiedzieć się o jego poczynaniach związanych z tak zwanymi Secret Avengers. Steve Rogers, Natasha Romanoff i Sam Wilson pozostawali z nim w kontakcie. Fury koordynował poszukiwania broni zmodyfikowanej technologią Chitauri, której później razem z Hill się pozbyli. Kiedy Nick Fury odwiedził Secret Avengers, zrobił to nie tylko po to, by spotkać się ze starymi znajomymi. Jego celem było pogodzenie Kapitana Ameryki i Iron Mana. Powiedział wówczas:

Świat potrzebuje Avengers – wszystkich.

To samo, tylko z Tony’m Starkiem zrobiła Hilll. Niestety, jak się później okazało, nawet zjednoczeni Avengersi to było za mało.

Czytaj też: Data premiery 3. sezonu Serii Niefortunnych Zdarzeń

Źródło: www.cbr.com