WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych naraziła na niebezpieczeństwo 130 tysięcy pracowników

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ujawniła niedawno, że w październiku firma Hewlett Packard dała im cynk o laptopie, który może stwarzać spore niebezpieczeństwo dla kilkuset tysięcy marynarzy. 

Dzięki śledztwu, które trwało od tamtego czasu, Marynarce Wojennej udało się ustalić, że imiona, nazwiska oraz numery ubezpieczenia społecznego 134386 marynarzy trafiły do rąk nieznanych indywiduów. Zagrożeni mogą liczyć na informację w ciągu najbliższych kilku tygodni, poprzez telefon, list lub drogą mailową.

Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych nie udało się określić, czy informacje o ich pracownikach są używane w jakikolwiek niebezpieczny sposób, ale nietrudno wyobrazić sobie, że z całą pewnością jest to możliwe. Serwis Navy Times informował, że za sprawą anonimowego przedstawiciela Marynarki, udało się znaleźć źródło wycieku – miałby pochodzić on z bazy danych Career Waypoints, której zadaniem jest organizowanie ponownych zaciągów do wojska oraz rozpatrywanie próśb Navy Occupational Specialty.

 źródło: engadget.com | zdjęcie: navy.com