WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Maszyna pozwalająca na uzyskanie szybkich prototypów płytek drukowanych

Drukarki 3D to wspaniałe narzędzia pozwalające na realizację projektów stosunkowo niskim kosztem. Dzięki tej technologii możliwe jest wytworzenie komponentów wymyślonego urządzenia w domowym zaciszu. Pozwala na szybkie stworzenie prototypu, co znacznie przyspiesza czas w jakim można uzyskać gotowy produkt.

Firma Chipsetter jest gotowa do wprowadzenia przełomowej klasy urządzeń. Ma ona posłużyć współczesnym innowatorom, będąc pierwszym takim rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie wysokiej jakości płytek z ciasno upakowanymi elementami we własnym warsztacie.
Opracowaliśmy maszynę typu pick-and-place, która jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń jakie można sobie wyobrazić, jeśli chodzi o montaż podzespołów elektronicznych” powiedział założyciel Chipsettera – Alan Sawula. „Jest to coraz trudniejsze zadanie, ponieważ elementy, które wychodzą są coraz mniejsze. Można użyć pęsety, jeśli trzeba wykonać jedną płytę, ale jeśli masz do zrobienia 20 to naprawdę potrzebujesz robota, który zrobi to za ciebie, a ceny niestety zaczynają się od około 60 tysięcy dolarów. Stanowi to duży krok naprzód dla twórców elektroniki„.

Chipsetter One pozwala twórcom małych partii wyrobów elektronicznych na uzyskanie szybkich prototypów płytek drukowanych. Jest w stanie wprowadzić 1,250 komponentów na godzinę, ma wysokim poziom powtarzalności i dokładności umiejscawiania. Może użyć płytkę o wymiarach do 34 cm na 25 cm, jest to idealne rozwiązanie dla entuzjastów elektroniki użytkowej. Aktualnie twórcy projektu zbierają fundusze na Kickstarterze. Ich celem jest 105 tysięcy dolarów. Oferują preorder na Chipsetter One dostępny 4500 dolarów. Realizacja zamówień jest planowana na wrzesień 2017 roku.

Źródło: http://www.kickstarter.com/