Matt Bomer wciela się Negative Mana w najnowszym serialu na podstawie komiksów DC. Aktor w najnowszym wywiadzie wyjawił co skłoniło go do podjęcia się tej roli. Wyjaśnia też postaci LGBTQ+ w produkcjach superbohaterskich.

Czytaj też: Kapitan Marvel na oficjalnych zdjęciach – zobaczcie co pokazano nam do tej pory

Larry Trainor czyli Negative Man znany z serial Doom Patrol był, przed wypadkiem, pilotem. W serialu okazuje się również gejem, który walczy o swoją tożsamość. Trzeba przyznać, że mimo wszystko, to mało spotykany w świecie superbohaterskim motyw. Niby mówi się, że ktoś tam jest, albo może być homo lub biseksualny, ale unika się raczej pokazywania tego na ekranie. Nie w Doom Patrol. W najnowszym wywiadzie dla Collider, Matt Boomer porusza ten temat. Aktor sam jest zadeklarowanym gejem i wyjaśnia znaczenie postaci LGBTQ+ w produkcjach superbohaterskich.

Myślę, że to ważne. To najważniejszy powód, dla którego chciałem być częścią Doom Patrol. Nigdy nie widziałem homoseksualnego, męskiego superbohatera. Najbardziej kocham Negative Mana za to, że choć podejmuje ogromną wewnętrzną walkę, to nie jedyna rzecz, która go definiuje. Jest bardzo złożoną postacią. Jeśli byłaby to jedna stereotypowa rzecz raczej bym się nie zainteresował tym tematem. Jest zmyśloną postacią, ale ma wiele miejsca do rozwoju, ma w sobie tyle samo cienia co światła i nie dotyczy to tylko jego seksualności.

Matt Bomer wyjaśnia znaczenie postaci LGBTQ+ w produkcjach superbohaterskich

Podejście Bomera do tematu jest bardzo dojrzałe i godne pochwały. Widać, że zależy mu na różnorodności, ale podchodzi do tego bardzo rozsądnie. Dla niego postać nie może być tylko gejem. Orientacja seksualna to dodatek, a nie coś, co będzie kwintesencją tej postaci. Wiemy, że także w kinie superbohaterskim mają zostać wprowadzone postaci nieheteroseksualne. Jeśli zostaną poprowadzone jak Negative Man, a ich odtwórcy podejdą tak do tematu, to jesteśmy na tak.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Źródło: comicbookmovie.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej