WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Mech 2 serią kart graficznych dla AMD od MSI

Wygląda na to, że nawet pomimo zakończenia programu GPP ten zasiał ziarno na rynku kart graficznych. Z pewnością pomogła mu w tym decyzja AMD, według której partnerzy mieli wystartować z nowymi seriami przeznaczonymi dla Radeonów. Do serii AREZ od Asusa dołączy rodzina Mech 2 od MSI, która zostanie oficjalnie zaprezentowana na nadchodzących targach Computex.

Same karty Mech 2 trafią na rynek wyłącznie pod postacią Radeonów RX 570 i 580. Według producenta będą posiadać nowy projekt chłodzenia, powalający wręcz design obudowy radiatora z podświetlanym logiem producenta na backplate i kompletnie przebudowany laminat (PCB) z wysokiej jakości komponentami Military Class 4 „pozwalającymi na popchnięcie możliwości karty do istnych granic„. Nie da się jednak ukryć, że przynajmniej pod kątem wyglądu przypominają nieco serię Armor MK2.

A tak wygląda karta z serii Armor MK2…

System chłodzenia będzie bazował na autorskim rozwiązaniu TORX Fan 2.0. Mowa o zniewalającym powiewie generowanym przez dwa wentylatory oraz rozbudowanym radiatorze z trzema ciepłowodami łączącymi się z miedzianą podstawką mającą bezpośredni kontakt z rdzeniem graficznym. Karty Mech 2 będą również kompatybilne z aplikacją MSI, a ich dokładna specyfikacja zostanie ujawniona na targach Computex (5-9 czerwca). Na półki sklepowe mają z kolei trafić w ostatnich dniach lipca bieżącego roku.

Źródło: TechPowerUp