To nie pierwszy raz, kiedy taka opcja pojawi się na komunikatorze Facebooka.

Facebook nie tylko umacnia się na pozycji lidera wśród serwisów społecznościowych, ale stawia też na rozwój i podbój kolejnych rynków. Jeszcze w 2015 roku firma udostępniła usługę zamawiania przejazdów za pośrednictwem Ubera oraz ich opłacania. Tym razem nowinką ma być możliwość obsługi wielu kont, a wznowieniem pomysłu z 2012 roku – powiązanie Messengera z wysyłaniem SMSów.

Wsparcie dla więcej niż jednego użytkownika Facebook argumentuje potrzebą szybkiego przełączania się między kontami. Jeśli z jednego urządzenia korzysta kilka osób, zmiana profilu będzie znacznie szybsza, a to za sprawą specjalnej opcji udostępnionej dla systemu Android. SMSy z kolei nie będą nowością, bowiem pojawiły się na Messengerze już w 2012 roku, jednak szybko się z tego pomysłu wycofano. Na poniższym screenie możecie zobaczyć, jak ma to wyglądać. W porównaniu do klasycznego czatu, widać różnicę w kolorze tła, które jest domyślnie fioletowe.

facebook-messenger-sms

Nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawią się zmiany. Należy oczekiwać, że nastąpi to jeszcze w bieżącym roku w jednej z aktualizacji przeznaczonych na Androida.

[Źródło i grafika: eteknix.com]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!