WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Metro Exodus dopiero w 2019 roku

Wygląda na to, że fani postapokaliptycznych klimatów będą dzisiaj przeżywać istną huśtawkę nastrojów. Po (… kolejnejzapowiedzi S.T.A.L.K.E.R.a 2 czeka na nich kubeł zimnej wody, bo okazało się, że debiut Metro Exodus zaliczył małą obsuwę.

Pierwotnie Metro Exodus miał ukazać się tej jesieni, ale w ostatnim raporcie finansowym Deep Silver i A4 Games ogłosiło, że deweloperzy potrzebują nieco więcej czasu na dopracowanie wszystkich szczegółów. Ze względu na to zdecydowali się przesunąć jego premierę na nieokreślony dzień pierwszego kwartału 2019 roku. Szkoda, zwłaszcza kiedy przypomnimy sobie, że pierwsza oficjalna zapowiedź odbyła się na targach E3 2017. Wtedy to twórcy ujawnili krótki filmik z kilkoma ujęciami rzeczywistej rozgrywki.

Na szczęście podczas tegorocznych targów E3 w czerwcu otrzymamy kolejny (zgaduje, że jeszcze lepszy) gameplay. Ujawnił to e-mail uzyskany przez serwis Wccftech, w którym to twórca stwierdził, że praca nad Metro Exodus idzie w dobrym kierunku, a deweloperzy są zachwyceni owocem swojej pracy. Jednak ta wymaga jeszcze kilku szlifów, ponieważ studio chce zaserwować wszystkim fanom serii to, czego oczekują i na co zasługują.

Korzystając z okazji, chcemy potwierdzić, że podczas tegorocznego E3 ujawnimy kolejny zapis rozgrywki„.

W formie ciekawostki warto przypomnieć fakt, że Metro Exodus miał być pierwszą grą wspierającą technologię Nvidia RTX. Ciekawe, czy po takim opóźnieniu nadal nią będzie…

Źródło: Wccftech