WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Metro Exodus z Nvidia RTX w 1080p przy 60 FPS… przynajmniej na papierze

Pierwsze realne testy karty GeForce RTX 2080 Ti w Shadow of the Tomb Raider nas nie zachwyciły. Wprawdzie to prawdopodobne, że wpłynęła na to wczesna wersja sterowników i zbyt słaba optymalizacja gry, ale i tak pozostawiło to jakiś taki niesmak. Ten nasila się przy najnowszych informacjach co do Metro Exodus, w którym celuje się w rozdzielczość Full HD i płynność rzędu 60 FPS.

O takich celach poinformowali deweloperzy z 4A Games w rozmowie z serwisem RockPaperShotgun. Ich celem w Metro Exodus przy włączonej technologii Nvidia RTX jest wspomniana płynność na poziomie 60 klatek na sekundę w 1080p. Nie są to specjalnie dobrze nakreślone plany, ponieważ nikt nie wskazał tu rzeczywistej karty graficznej, więc nie wiemy, czy deweloperzy mieli na myśli najnowszego GeForce RTX 2080 Ti, starszego GTX 1080, jakąś średnią wydajności kart graficznych graczy na całym świecie, czy może superkomputer z kilkoma kartami Titan V.

Zawsze celujemy w te 60 FPS, ale zobaczymy, co uda nam się osiągnąć. Oczywiście są tutaj trzy karty, więc zobaczymy, jakie profile możemy dobrać do każdej z nich. – powiedział Ben Archard z 4K Games.

Dobra – wspomnienie „trzech kart” coś może nam mówić. Deweloper wspomina najpewniej o GeForce RTX 2080 Ti, 2080 i 2070, które zostały zaprezentowane w zeszły poniedziałek. Czy Metro Exodus będzie aż tak wymagające? Szczerze wątpię, ale jeśli najpotężniejszy układ z tego zestawienia nie będzie w stanie uciągnąć gry w 4K… Co to dużo mówić. Byłoby to niemałe rozczarowanie. Zwłaszcza że w grę wchodzi tutaj karta za ponad 6000 zł!

Mamy powody dlaczego karty GeForce RTX są tak drogie

Źródło: RockPaperShotgun
Zdjęcia: RockPaperShotgun