WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Mężczyzna został skazany na ponad 5 lat za prowadzenie usług VPN

Na początku tego roku w Chinach został wprowadzony zakaz prowadzenia czy korzystania z usług VPN, które nie zostały zarejestrowane w odpowiednim urzędzie. Pierwsze skutki tego nowego prawa możemy zobaczyć dopiero dzisiaj.

Pewien mężczyzna został skazany na pięć i pół roku więzienia za prowadzenie nieautoryzowanej usługi VPN. Oprócz tego będzie on musiał zapłacić także karę w wysokości 500 000 yuanów (ok. 269 090 zł). Ma to być równoznaczne z jego zyskami osiągniętymi przez usługi VPN. William Nee z Amnesty International, komentuje:

Anonimizery, takie jak VPN, są kluczowe dla praw człowieka w Internecie. Fakt, że ten mężczyzna otrzymał długi wyrok za sprzedawanie usług VPN jest bardzo niepokojącym sygnałem i pokazuje w jaki sposób chiński rząd jest w stanie ukarać osoby, które starają się przekroczyć Firewall i uzyskać dostęp do zablokowanych informacji.

Z tej usług skazanego mężczyzny korzystało ponad 8 000 zagranicznych klientów i 5 000 firm. Taki wyrok jest na pewno przesadą i Chiny powinny się zastanowić nad tym co robią. A Wy co sądzicie o całej tej sprawie?

Źródło: https://wccftech.com/