WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Microsoft Edge – złodziej rozszerzeń

Od jakiegoś czasu głośno jest w Internecie na temat końca Internet Explorera. Microsoft postanowił zamknąć projekt i wynaleźć przeglądarkę na nowo. Początkowo projekt zwany był Spartan, jednak już teraz oficjalnie wiadomo, że nowa przeglądarka giganta z Redmond nazywa się Edge.Microsoft-Edge-Windows10-Browser

Microsoft Edge nazywana jest następcą Internet Explorera, jednak to chyba nie do końca prawda. Można nazwać ją raczej starszym bratem.

Przez ostatnie miesiące na wszelakich forach internetowych trwały zagorzałe dyskusje dotyczące możliwości oraz funkcjonalności programu, aż w końcu spekulacje zostały ucięte przez konferencję Microsoft Build 2015 Conference Center, na której pracownicy Microsoftu uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej nowego produktu.

Jedną z najbardziej zaskakujących funkcjonalności jest możliwość podbierania rozszerzeń wprost z Firefox’a. czy Chrome’a

edge-screenshot-extension

Zarówno Firefox, jak i Chrome popularność zdobyły dzięki ogromnej bazie rozszerzeń pozwalających zacznie rozbudować podstawowe możliwości przeglądarek.

CINF

W chwili obecnej szczegóły nie są znane, jednak możliwe jest że programiści w bardzo prosty sposób będą mogli zasymilować kod danych rozszerzeń by rozwijać je pod Edge.

Pierwszego dnia Microsoft Build 2015 Conference Center Joe Belifore przedstawił działanie rozszerzenia Reddit stworzonego oryginalnie dla przeglądarki Chrome, napisanego w HMTL i JavaScript i jak się okazało programiści z Redmond po przeprortowaniu do Edge zdążyli wprowadzić kilka pomniejszych ulepszeń. Chwilę później pokazano również użycie rozszerzenia „Pin It” stworzonego dla Pinterest.

[źródło: geek.com]