WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Microsoft kończy wsparcie dla Visty

Kolejny okres w systemach komputerowych powoli się kończy. Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla systemu Vista 11 kwietnia 2017 roku. Od tego czasu jej użytkownicy nie otrzymają aktualizacji, pomocy technicznej, ani żadnych poprawek.

Vista wspierana była przez ponad 10 lat, więc najwyższy czas aby to zakończyć. Oczywiście można dalej korzystać z systemu, ale jest to mocno niezalecane. System stanie się bowiem bardziej podatny na wirusy i znacznie spadnie poziom bezpieczeństwa. Także można oczekiwać, że wraz z Microsoftem wsparcie zakończy wiele firm tworzących różnorakie oprogramowania. Kończy się także możliwość pobrania Microsoft Security Essentials, jednakże jeszcze przez pewien czas będzie on aktualizował się o kolejne sygnatury.

Dla wszystkich osób posiadających Windows Vista firma proponuje uaktualnienie do Windowsa 10, jednakże zapewne nie wszyscy się na to zdecydują. Pewnie duża część osób przejdzie na Windows 7, który jest przez wielu uważany za znacznie lepszy system niż dziesiątka. A czy ktoś z Was używa jeszcze Visty? Jeśli tak to co Wy uważacie o tym ruchu Microsoftu?

Źródło: http://www.eteknix.com/