WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Microsoft odgadł prawie wszystkich zwycięzców ostatniego rozdania Oscarów

Odgadywanie zwycięzców spośród nominowanych do Oscarów to świetna zabawa dla wszystkich większych lub mniejszych kinomaniaków. Kto by jednak pomyślał, że oddział Microsoftu z Nowego Jorku przewidzi sporą część laureatów?

David Rothschild – ekonomista, razem z ludźmi z laboratorium badawczego z oddziału Microsoftu w Nowym Jorku, postanowił zrobić małe typowanie dotyczące tego, kto zgarnie w tym roku Oscary. Musiał mieć sporo szczęścia, albo po prostu obeznanych kinomaniaków, ponieważ odgadli oni 6 największych zwycięzców gali. Co lepsze, spośród 24 kategorii chybili tylko w 4 – najlepszym scenariuszu oryginalnym, najlepszej animacji, najlepszym montażu oraz najlepszej muzyce.

Rothschild osiągał podobne wyniki w latach ubiegłych, bowiem w 2014 odgadł 21 z 24 zwycięzców, a w 2013 – 19 z 24. Więcej analityki w wykonaniu tego pana możecie znaleźć na jego stronie – PredictWise, gdzie typuje nie tylko rzeczy związane z rozrywką, ale też sportem czy polityką. Jest w tym bardzo dobry, jak widać na przykładzie tegorocznych Oscarów.

aaa