WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Darmowy Microsoft Office od na iPadach, wersja na tablety z Androidem testowana

Pakiet Microsoft Office to prawdziwy synonim biurowych aplikacji. Jego grupą docelową są komputery, ale twórcy chcą też wstrzelić się w rynek mobilny, najlepiej w tablety. To swojego rodzaju ukłon dla ludzi, którzy swoją pracę chcą poprawić w pociągu na ekranie dotykowym.

Gigant z Redmond właśnie ogłosił, że podstawowa, darmowa wersja pakietu Office, posiadająca standardowe funkcje edytujące, trafi na iPady. Odblokowanie większej palety możliwości, będzie wymagało wykupienia subskrypcji Office 365, ale te skonstruowane są pod typowo biznesowe potrzeby. Poza tym firma niedługo udostępni publiczne beta testy dla tabletów z Androidem. Dostanie się do nich będzie wymagało cierpliwości, bowiem Microsoft od razu mówi, że będą dopuszczali użytkowników do nich stopniowo. Oficjalna premiera pakietu na ten system przewidziana została na początek 2015 roku. Zawierał będzie samodzielne aplikacje Word, Excel oraz PowerPoint, które jak w przypadku iPada, będą oferowały podstawowe funkcje za darmo.

Co zaś z wersją na Windows OS? Dostanie ona również swoją wersję specjalną, przystosowaną do ekranów dotykowych, ale jeszcze nie teraz. Nadal trwają nad nią pracę i prawdopodobnie ujrzy ona światło dzienne razem, albo krótko po premierze Windows 10. Czekamy! A tymczasem spróbujemy się napawać wersjami na inne systemy operacyjne.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]