Po przeszło roku od wprowadzenia do sklepu Microsoft Store możliwości płacenia kryptowalutą Bitcoin, Microsoft po cichu wycofał się z jej wspierania. Na nic nie zdały się optymistyczne przewidywania zwolenników samego Bitcoina czy analityków wieszczących rychły upadek tradycyjnych walut – Bitcoin na skali od waluty do dobra czysto spekulacyjnego przesunął się z powrotem w stronę tego ostatniego.

Kryptowaluta, której obsługa przypomina momentami w działaniu skrzyżowanie piramidy finansowej z pralnią brudnych pieniędzy, wartość swoją opiera w coraz mniejszym stopniu na podaży (ta z czasem maleje), a w coraz większym na popycie. Na wielkość tego popytu odpowiednie zadziałało np. wycofanie bitcoinowych płatności z Microsoft Store, co nie jest dobrą wiadomością.

Jak podaje oficjalna strona internetowa Microsoftu, firma wycofuje możliwość używania Bitcoinów. Zgromadzonych w Bitcoinach środków nie można już wypłacić, za to, póki co, można jeszcze za ich pomocą dokonywać zakupów w Microsoft Store. Nie można już również oczywiście dodawać nowych Bitcoinów do swojego konta. Czy kolejne firmy pójdą w ślady Microsoftu? Nawet jeżeli tak się stanie, to będzie ich raczej niewiele… ponieważ niewiele firm w ogóle się wcześniej Bitcoinem zainteresowało.

[źródło i grafika: eteknix.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej