WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Microsoft pracuje nad swoim własnym smartwatch’em

Google opracowuje cały ecosystem, Apple jest w trakcie prac nad swoim smartwatch’em, całe mnóstwo firm ma już na rynku produkty tego typu. Pytaniem więc nie było czy, ale kiedy Microsoft zdecyduje się na prace w celu stworzenia swojego zegarka. Dziś podano pierwsze informacje na temat gadżetu.

W projekt zaangażowane są osoby tworzące Kinect, którzy odpowiadają za oprogramowanie zegarka. Świeżo zapowiedziane urządzenia będzie mogło przez 24h na dzień zbierać dane o naszym zdrowiu, kolekcjonując dane takie jak na przykład tętno. Zastosowana bateria pozwoli na ciągłe działanie przez dwa dni. Urządzenie będzie współpracowało z każdym smartfonem wyposażonym w system Android, iOS albo Windows Phone. Smartwatch będzie miał także sportowy wygląd (podobny do konkurencyjnego produktu Samsunga- Gear Fit) oraz dotykowy ekran. Kluczem do sukcesu może okazać się współpraca z wieloma systemami oraz ciągły monitoring naszego zdrowia. Dzięki temu, produkt może się okazać idealny dla zwykłych użytkowników a także na przykład miłośników fitnessu.

Microsoft nie udostępnił nam większej ilości informacji na temat smartwatch’a. Jego cena, dokładny wygląd oraz data premiery pozostają ciągle nieznane.

 

Źródło: http://www.engadget.com/