WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Microsoft próbuje przekonać developerów do HoloLens

Microsoft chce zwiększyć swoje wysiłki w celu przekonania developerów do technologii HoloLens. Jednym z kroków w tym kierunku będzie stworzenie sekcji „HoloLens experience” na Manhattanie.

HoloLens nie jest urządzeniem, które ma w planach bezpośrednią konkurencję z Oculusem i Samsung Gear VR. Zamiast kreować wirtualną rzeczywistość, HoloLens będzie wyświetlać wirtualne obrazy na tle środowiska, które widzimy wokół siebie, co tworzy właściwie pojęcie „rozszerzonej rzeczywistości”.

Problemem jest jednak to, że o ile łatwo jest wyobrazić sobie wykorzystanie HoloLens w kwestii gier wideo, ciężko sobie to wyobrazić, kiedy bierzemy pod uwagę inne aspekty naszego życia. Oczywiście mogę się teraz mylić – zobaczymy wkrótce cóż wymyślą twórcy tej technologii i ci, którzy tworzyć będą do niej aplikacje. Microsoft ma obecnie problemy z przekonaniem niektórych firm, aby tworzyły swoje programy również na mobilnego Windowsa, więc trzeba mieć nadzieję, że w tym wypadku proces ten pójdzie lepiej. Oby otwarcie salonu z nowoczesnym sprzętem wartym 3 tysiące dolarów pomogło Microsoftowi.

[źródło i grafika: techcrunch.com]