Im dłużej żyjemy, tym bardziej zadziwiają nas nowe pomysły gigantów elektroniki, oprogramowania, nowych technologii. Tym razem zaskoczył nas Microsoft ze swoim nowym produktem- Ripple. Jest to, oparty na projektorze, system do inforozrywki, którym sterujemy za pomocą stóp. Dziennikarze serwisu Engadget znaleźli ten projekt na Augmented World Expo 2014. Wyglądało to bardzo słabo, zaprezentowane możliwości bardziej nadawały się do zastosowania w ramach ciekawostki i fajnej zabawy, na przykład w oczekiwaniu na film w kinie ( przed niektórymi kinami sieci Helios można spotkać coś podobnego). Jednakże osoby przedstawiające sprzęt powiedziały, że to co widzimy to tylko bardzo wczesna wersja systemu. Platforma ma mieć ogromny potencjał i mnóstwo zastosowań.

Ripple ma także drugi projekt bezpośrednio na przeciwko użytkownika. Jest on już obsługiwany za pomocą gestów, zostało zastosowane urządzenie Kinect. Sprawia to, że platforma będzie bardziej uniwersalna. Microsoft mówi, że system może znaleźć zastosowanie w przekazywaniu informacji, reklamach oraz w tworzeniu prezentacji na specjalne wydarzenia. Gigant oddaje także platformę całkowicie w ręce użytkowników. Ripple będzie darmową platformą open-source. Microsoft buduje także edytor typu drag-and-drop, który będzie służył do prostego tworzenia nowych menu. Będzie on także wspierał HTML, FLash, PPT oraz filmy wideo. Edytor ma być także bardzo proty w obsłudze.

Jak już wspomniałem, zaprezentowana wersja była bardzo podstawowa. Zawierała parę animacji oraz prostą grę, natomiast potencjał z pewnością jest ogromny. Kiedy platforma będzie gotowa do używania? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

Źródło: http://www.engadget.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!