Każdy z nas na pewno kojarzy Cortanę – osobistą asystentkę systemu Windows 10 (o ile korzystacie z niego w wersji angielskiej). Narzędzia, przy pomocy których ona powstała, zostały właśnie udostępnione publicznie i w dodatku za darmo. Teraz każdy będzie mógł wytrenować swoją własną, sztuczną inteligencję.

Co kilka dni na WhatNext pojawiają się kolejne przykłady na to, jak daleko poszedł już rozwój SI. Dzięki udostępnionemu za darmo Cognitive Toolkit, każdy będzie mógł teraz dorzucić do tej branży swoją cegiełkę. Microsoft i ich zbiór narzędzi znajduje się jeszcze w fazie beta, co jednak nie znaczy, że jest niedopracowany. Nie dość, że jest szybszy od swoich poprzednich wcieleń, to w dodatku działa sprawniej niż rozwiązania konkurencji. Cognitive Toolkit w krótszym czasie przetwarza dane duże zestawy danych, znajdujące się na kilku komputerach.

Jeśli martwicie się, że Wasz sprzęt może nie podołać, to Microsoft ma dobrą wiadomość. Firma twierdzi, że Cognitive Toolkit powinien ruszyć na pojedynczym laptopie, stąd nie potrzebujecie własnej serwerowni w piwnicy. Narzędzia pobierzecie z tej strony na GitHubie, a na stronie twórców znajdziecie kilka poradników oraz przykładów, które pomogą Wam szybciej zrozumieć, to jak cały ten mechanizm działa. Obecna wersja Cognitive Toolkit wspiera również C++ oraz Python.

źródło: engadget.com | zdjęcie: microsoft.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!