Użytkownicy Windowsa 10 mają niewątpliwie wiele problemów i wątpliwości jeśli chodzi o tenże system operacyjny. Jednym z nich Microsoft w końcu postanowił się zająć. Firma ogłosiła w zeszłym roku, że ulepszona zostanie dokumentacja aktualizacji Windowsa 10 i wraz z najnowszymi łatkami zaczną pojawiać się informacje o nich.

Teraz razem z nową aktualizacją otrzymamy też podsumowanie najważniejszych poprawek oraz listę zmian w funkcjonalności czy zabezpieczeniach. Do tej pory dostawaliśmy szczegóły jedynie o zmianach w kwestii bezpieczeństwa, reszta była niejasno dokumentowana.

Brak praktycznie jakichkolwiek informacji o aktualizacjach oznaczał do tej pory, że użytkownik nie miał pojęcia co się właściwie zmienia. Jedyne informacje o nowym wydaniu pojawiały się w podglądzie wersji beta lub w Windows Insider. Odejście od wydawania informacji było w dużej mierze postrzegane jako sposób na oszczędzenie pieniędzy.

Wydaje się, że naciski ze strony użytkowników i przedsiębiorstw były wystarczająco silne by wymusić zmiany na Microsofcie. Nie jest to specjalnie skomplikowana zmiana, ponieważ firma tworzyła informacje o najnowszym wydaniu dla OEM, swojego wewnętrznego partnera. Zaprezentowanie ich również użytkownikom nie powinno zatem być jakieś specjalnie skomplikowane. Miejmy nadzieję, że przedsiębiorstwo wkrótce zajmie się również innymi problemami Windowsa 10, takimi jak np. przymusowe aktualizacje czy kwestie związane z prywatnością.

[źródło i grafika: eteknix.com]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!