WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Mikrotransakcje w Fortnite przyniosły twórcom miliard dolarów

Serwis SuperData stworzył właśnie raport analizujący nowe fenomeny na rynku gier. Nie bez powodu treść dotyczy głównie trybu Battle Royale, który nadal bije rekordy popularności.

Obecność Fortnite na tapecie jest więc obowiązkowa. Tak się bowiem składa, że dzieło Epic Games, które na wszystkich platformach obecnej generacji jest dostępne za zupełną darmochę, przyniosło studiu aż 1 miliard dolarów zysku. W grę wchodzą wyłącznie mikropłatności, które i tak polegają głównie na zmianie w wyglądzie naszej postaci. Największy wzrost było widać na przełomie lutego i marca, ale teraz można zauważyć nagłe zwolnienie przyrostu zysku.

W raporcie znajdziemy również informacje, że Fortnite okazał się idealnym tytułem na konsole. W kilka dni po premierze przyciągnęła przed ekrany taką ilość graczy, że liczba aktywnych użytkowników na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch drastycznie wzrosła. Z sytuacji korzysta nawet Twitch, na którym tylko w maju ludzie oglądali rozgrywki z Fortnite przez 571 milionów godzin. Oczywiście pobijając inne produkcje.

Źródło: Wccftech