WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Milan Red – co powiecie na hipersamochód o mocy 1300 KM

Kupując samochód, praktycznie zawsze musimy iść na kompromisy, które generuje zarówno nasza kieszeń, jak i rodzina. Hipersamochody jednak nie mają z tym problemu, bo oferują najwyższą jakość. Tą Milan Red wnosi na zupełnie nowy poziom. A czym? Przekonajmy się.

Według serwisu Motor1 hipersamochód Milan Red autorstwa firmy Milan Automotive nie idzie na żadne ustępstwa i oferuje to, co najważniejsze. Mowa o zatrważającej ilości koni mechanicznych, osiąganej prędkości, niskiej wadze,  czasie potrzebnym do przyśpieszenia i ogromnej cenie. Za egzemplarz o wadze 1300 kg napędzany 6,2-litrowym silnikiem V8 z poczwórnym turbo, który gwarantuje 1307 koni mechanicznych, przyjdzie zapłacić wszystkim chętnym 2,3 miliona dolarów. Jednak szansę na taki wydatek otrzyma wyłącznie 99 szczęśliwców (na ten moment zgłosiło się dopiero 18), którzy będą mogli wpłynąć na niektóre elementy (zapewne głównie wizualne) tego hipersamochodu. Sprawi to, że każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju, ale umówmy się – Milan Red nawet bez tego robi wrażenie.

Konstrukcję wykonano z włókna węglowego, które zastosowano nawet przy zawieszeniu. Ten hipersamochód może pochwalić się również 7-biegową skrzynią biegów i systemem hamulcowym opartym o węglowe rozwiązania firmy Bremo w połączeniu z 20- i 21-calowymi aluminiowymi tarczami. Firma zapewnia, że samochód będzie posiadał takie przyśpieszenie, że rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,47 sekundy. Te wydłużają się do prawie 10 w przypadku przyśpieszania od 0 do 300 km/h. Sam twórca mówi o Milan Red następująco:

W dzisiejszych czasach możesz prowadzić samochód artystyczny, zaawansowanego technologicznie potwora, tron na czterech kołach albo ten, który służy tylko jednemu celowi: kradnięciu wszystkim przedstawienia. I tu właśnie my wkraczamy do gry.

Polestar 2 – Volvo rzuci rękawice samochodowi Tesla Model 3

Źródło: Digitaltrends; zdjęcia MILAN Automotive GmbH