Każdy, kto spędził trochę czasu z Minecraftem, z pewnością zastanawiał się, dlaczego oceany nie zostały odpowiednio zagospodarowane. Na szczęście następnego lata aktualizacja The Update Aquatic załata tę lukę.

Najważniejszą nowością w The Update Aquatic jest podzielenie oceanu na biomy z różnymi typami ryb, raf koralowych oraz wodorostów zależnie od temperatury wody. To jednak nie koniec, ponieważ otrzymamy kolejne lokacje do zwiedzenia, wśród których nich znalazły się wraki statków oraz lodowe góry. W pokonaniu ich obrońców pomoże nam nowa broń – trójząb, umożliwiający walkę zarówno na bliskim i dalekim dystansie. Wprawdzie tracimy go po każdym rzucie, ale jedno ulepszenie wystarczy, aby powracał do naszej dłoni niczym bumerang.

Oprócz tego do gry zawita zrewolucjonizowana fizyka wody, możliwość łapania rybek do wiadra, kolumny bąbelków oraz delfiny, które będą wyskakiwać z wody i wskazywać lokacje ukrytych skarbów. O podwyższenie poziomu trudności zadba nowy przeciwnik w postaci latającej płaszczki, która zaatakuje gracza, o ile ten nie spędził ostatnich nocy w łóżku.

Na koniec zostawiłem złą wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na dodatek Super Duper Graphic. Jego premierę wyznaczono na bieżący rok, ale prace przedłużyły się o następne kilka miesięcy.

Źródło: youtube.com