WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Mini-test ładowarek sieciowych, samochodowych i kabla od GP

GP słynie nie tylko z baterii czy powerbanków, ale także z dobrych akcesorii mobilnych. W dzisiejszym teście będziecie mogli zobaczyć jak wypadają dwie ładowarki sieciowe, jedna samochodowa i jeden kabel. Zapraszam!

Ładowarki sieciowe

U551 – Multi USB Charger 5 Smart USB Ports

Pierwsza z ładowarek została zapakowana w całe zielone pudełko – jak później zobaczycie, jest to standard dla produktów GP. Wraz z nią otrzymujemy instrukcję oraz 1,5 m przewód zasilający. Szkoda, że nie został dodany chociaż jeden kabel USB-> micro USB. U551 ma wymiary 98 x 60 x 26 mm i waży 153,5 g. Jest więc dosyć mała co pozwoli na jej schowanie czy dobre dopasowanie do pomieszczenia. Wygląda ona nieźle – większość obudowy jest czarna, jednakże obecne są zielone elementy. Z jednej strony znajduje się wejście na kabel zasilający a z drugiej obecnych jest 5 wyjść USB. U551 kompatybilna jest z napięciami wchodzącymi od 100 V do 240 V więc będzie ona w stanie pracować bezproblemowo na całym świecie. Ładowarka jest w stanie dostarczyć maksymalnie 5 A (przy napięciu 5 V). W przypadku przekroczenia pobieranego prądu ładowanie automatycznie się wyłączy. W praktyce więc dosyć ciężko będzie zapełnić wszystkie 5 złączy tak, aby nie przekroczyć tej wartości. W praktyce udało mi się bezproblemowo podłączyć 5 urządzeń łącznie pobierających łącznie ponad 5 A – ładowanie dalej trwało. Najwyraźniej U551 obniża po prostu prąd ładowania aby zmieścić się w limicie. Urządzenie posiada dwa zabezpieczenia – przed zwarciem oraz przed nadmiernym prądem (wcześniej wymienione). Generalnie szkoda też, że ładowarka nie posiada wyjścia Quick Charge. Jej cena wynosi około 90 zł.

WA23 – Wall PowerKit

Kolejna z ładowarek również zapakowana została w zielone pudełko. Wraz z nią otrzymujemy kabel CB22 (USB-> micro USB) o długości 2m. WA23 jest bardzo typowym produktem. Ma ona wymiary około 40 mm x 25 mm x 78 mm i waży około 52 g. Jej wygląd jest całkowicie neutralny – ładowarka jest cała biała więc powinna pasować do większości pomieszczeń. Posiada ona tylko jedno wyjście USB, które pracuje z napięciem 5 V oraz maksymalnym natężeniem 2,4 A. Ponownie brakuje mi tutaj Quick Charge, który znacznie poprawiłby atrakcyjność produktu. Ładowarka posiada następujące zabezpieczenia: OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem na wyjściu), OCP (zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora) oraz SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe).  WA23 pracuje z napięciami wchodzącymi od 100 V do 240 V więc na całym świecie będzie bezproblemowo działać. Ładowarka kosztuje około 60 zł.

Spis treści:

  1. Ładowarki sieciowe
  2. Ładowarka samochodowa i kabel
  3. Testy i podsumowanie

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2