Warto wiedzieć, że Green Cell ma w ofercie nie tylko baterie i powerbanki ale także inne urządzenia. Są to między innymi ładowarki czy kable, które dzisiaj chciałbym Wam przedstawić.

Ładowarka 5xUSB Quick Charge 3.0

Urządzenie zostało zapakowane w zielono-czarne opakowanie. W środku znajduje się ładowarka, instrukcja oraz kabel zasilający. Szkoda, że nie ma dodanego kabla służącego do ładowania choćby 1 urządzenia. Produkt Green Cell ma dosyć małe wymiary – 110 x 73,5 x 32,5 mm. Waży ona 170 g. Wygląda nieźle – jest cała czarna i wyróżnia się jedynie złącze Quick Charge 3, które jest zielone. Ładowarka posiada dodatkowo 4 smart złącza, które automatycznie wykrywają zapotrzebowanie na prąd i dostosują go do wymagań. Każde z tych złączy może oddać maksymalnie 2,4 A. Łączna moc to 52 Waty. Produkt Green Cell nie ma problemów z ładowaniem 5 urządzeń na raz – sprawdzone na smartfonach oraz tablecie. Ładowarka posiada także następujące zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, przed zbyt wysokim prądem oraz przed zbyt wysokim napięciem. Wchodzące napięcie może być z zakresu od 100 do 240 V więc ładowarka poradzi sobie na całym świecie. Temperatura pracy wynosi od 0°C do 40°C. Jej cena wynosi 80 zł (swiatbaterii.pl).

Kable

Do testów otryzmałem także cztery kable. Są to modele z linii KAB31 oraz KAB32. Różnią się one wtyczkami – z linii KAB31 otrzymałem kable microUSB -> USB oraz lightning -> USB a z linii KAB32 microUSB -> USB oraz Type-C USB -> USB. Pierwsza linia to kabel o długości 1 m. Zostały one oplecione nylonową owijką, przez co powinny dobrze się prezentować a także być wytrzymałe. Druga linia to krótkie kable (250 mm), które mają płaski profil i gumowe wykończenie. Obie linie wspierają szybkie ładowanie, mają zabezpieczenie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz zastosowaną wysokiej jakości miedź. Tak naprawdę wybór pomiędzy tymi dwoma seriami ogranicza się do dwóch rzeczy – czy potrzebujecie 1 m kabla oraz czy zależy Wam na płaskim profilu czy materiałowym wykończeniu. Cena KAB31 jak i KAB32 wynosi zaledwie 15 zł za sztukę (swiatbaterii.pl).

Testy i podsumowanie

Ładowarka oraz kable microUSB testowane były na smartfonie Samsung Galaxy S7. Jak możecie zauważyć wszystko jest w jak najlepszym porządku – osiągnięte prędkości ładowania są takie jak być powinny. Kable Type-C przetestowałem na smartfonie Sony Xperia XZ a lightning na iPhone SE. Także w ich przypadku testy wyszły pozytywnie.

Green Cell dostarczył na testy bardzo dobre produkty. Ładowarka obsługuje do 5 urządzeń, posiada Quick Charge oraz sporo zabezpieczeń. Także jej wygląd powinien wpasować się w większość pomieszczeń. Jej cena nie jest przesadzona w stosunku do konkurencji więc warto się nią zainteresować. Godne polecenia są także kable, które wspierają wszystkie technologie ładowania jakie są wymagane oraz mają odpowiednią długość czy budowę – w zależności od wymagań. Ich cena też jest stosunkowo niska. Wszystkie obecne w testach rzeczy otrzymują ode mnie odznaczenie polecamy bowiem są to stosunkowo tanie i porządne urządzenia.

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej