Technologia rozszerzonej rzeczywistości w życiu codziennym? Czemu nie! Nawet jazda samochodem może okazać się dzięki temu przyjemniejsza. Udowadnia to firma Mini.

Mini Augmented Vision to para specjalnych okularów, które poszerzają nasze pole widzenia i polepszają ogólną synergię z samym samochodem. Gogle będą w stanie na bieżąco pokazać nam: naszą obecną prędkość, cel podróży ustawiony przed uruchomieniem silnika, informację o niektórych znakach oraz ograniczeniach prędkości, strzałkę nawigacyjną do naszego punktu zainteresowania, powiadomienia o otrzymanych wiadomościach, rentgenowskie spojrzenie pozwalające spojrzeć jak pracuje samochód, a do tego lepszy widok na krawężnik, by parkowanie stało się dla nas łatwiejsze. Ogólnie funkcji jest całkiem sporo i wciąż dodawane są nowe. Najważniejsze jednakże, iż żaden z tych dodatków nie powinien przeszkadzać nam w prowadzeniu jazdy. Nie wiadomo jeszcze jak wygląda kwestia ceny, oraz dostępności samej technologii.

 P90178908

Takie okulary to świetny gadżet dla początkujących jak i zaawansowanych kierowców. Podejrzewam, że koncern BMW testuje gogle pod kątem wprowadzenia ich do swoich topowych modeli. Chociaż dla kogoś z zewnątrz jazda w takim czymś może wydawać się zabawna, to lepsza widoczność w swojej nowej M5 byłaby czymś naprawdę przydatnym.

[źródło:bmwgroup.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej