WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Według MIT, system baterii słonecznych w pełni zaspokoi zapotrzebowanie na prąd

Według badań przeprowadzonych przez Massachusetts Institute of Technology wynika, że – mimo, iż z niepotwierdzonych źródeł napływają przeciwne temu pogłoski – obecna technologia baterii słonecznych jest zupełnie wystarczająca, jeśli chodzi o całkowite zaspokojenie zapotrzebowania przeciętnego gospodarstwa domowego na prąd.

Według 356-stronicowego raportu „The Future of Solar Energy”, jeśli znajdą się inwestorzy którzy wesprą rozwój tej technologii, energia z której korzystać będziemy dzięki Słońcu, w 2050 mierzona już będzie w terawatach. I że to nie brak możliwości technicznych blokuje rozwój w tej dziedzinie, lecz kwestie pieniężne, czyli np. brak wystarczającego rządowego finansowania.

Wyniki badań – według naukowców odpowiedzialnych za ich przeprowadzenie – świadczą bezspornie o konieczności przestawienia się na powszechne korzystanie z baterii słonecznych. Mają one bowiem możliwość stać się obiecującą konkurencją dla innych źródeł energii, również od strony ekonomicznej. Ma to być również dobry sposób na załagodzenie zmian klimatycznych, nie wspominając już o tym że koszty korzystania z tego źródła prądu wciąż maleją, przy wciąż wzrastającej technologicznej wydajności.

[źródło: eteknix.com, zdjęcie: greatbrooksolar.com]