WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mitsubishi podczas 45. salonu Tokyo Motor Show

45. edycja Tokyo Motor Show będzie dla firmy Mitsubishi Motors wyjątkowym wydarzeniem i prawdziwym kamieniem milowym.

To właśnie w Tokio korporacja zaprezentuje swój nowy sztandar, pod którym Mitsubishi wchodzi w erę długoterminowego wzrostu i zrównoważonego rozwoju. Nawiązuje on do kluczowych cech marki i wskazuje drogę ku przyszłości. Symbolem tej nowej epoki będzie światowa premiera zupełnie nowego samochodu koncepcyjnego e-EVOLUTION CONCEPT.

W sieci można znaleźć już wiele spekulacji i przypuszczeń, czym będzie nowy model koncepcyjny. Z pewnością większość fanów marki życzyłaby sobie powrotu modelu Lancer, ale na to chyba się nie zapowiada. Szykowany pojazd ma połączyć w sobie najważniejszą specjalność ostatnich lat Mitsubishi Motors, czyli napęd 4WD, z ogromną wiedzą na temat napędów elektrycznych oraz zaawansowaną sztuczną inteligencją. A wszystko to zostanie opakowane w aerodynamiczną sylwetkę SUV-a Coupe.

Tak więc, nie będzie to zapewne kolejna odsłona kultowego sedana spod znaku trzech diamentów. Jakakolwiek próba przemodelowania Lancera na SUV-a zostanie z góry uznana za herezję. Niemniej Mitsubishi może jeszcze zaskoczyć, zwłaszcza że od premiery Lancera Evo X mija dokładnie dekada, a ostatni egzemplarz opuścił taśmę produkcyjną w 2015 roku. Po roku 2010 trudno mi przywołać sensowny projekt auta japońskiego koncernu o przeznaczeniu miejskim ze sportowym zacięciem sedana lub coupe, nawiązując tym samym do spuścizny lat 80. i 90. Dlatego chciałoby się rzec, że to już najwyższa pora!

Wystawa 45. Tokyo Motor Show 2017 odbędzie się w centrum ekspozycyjnym Tokyo Big Sight między 27 października a 5 listopada dla publiczności, a 25 i 26 października przewidziano specjalne dni dla przedstawicieli mediów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tokyo-motorshow.com

Źródło: materiały prasowe.