WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Mobilna morska elektrownia od Karadeniz Energy

Mimo tego, że ten statek elektrownia wygląda jak praca b. dobrego grafika, to te cudeńka faktycznie pływają po naszych oceanach!

Te wielkie, podobne do kontenerowców pływające giganty są produkowane przez turecką firmę Karadeniz Energy, która jako jedyna na świecie oferuje takie statki. Na ich pokładzie znajduje się w pełni działające elektrownie, albo elektrociepłownie. Zresztą te cudo pokazane wyżej jest tylko jednym z kilku modeli, oferujących różne konfiguracje. Resztę sprawdzicie sobie w naszej galerii niżej. Naprawdę warto chociaż chwilę na nie popatrzeć i napawać się przez chwilę tą steampunkową wizją mobilnych morskich elektrowni. Wizją? Tfu! Chodziło mi o faktyczną rzecz!

Statki te popłyną do Gazy gdy zostanie ulepszony tamtejszy port pod tego typu jednostki pływające, ich zadaniem będzie zapewnienie dostawy energii elektryczne miejscom zbombardowanym przez Izrael. Jak zapewniał Karadeniz Energy w zeszłym miesiącu dla Reuters, powinno to nastąpić w ciągu 120 dni od otrzymania niezbędnych pozwoleń i potwierdzeń.