WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mobilny Fortnite: Battle Royale nadchodzi wielkimi krokami

Epic Games, czyli studio odpowiedzialne za niebywale popularnego Fortnite: Battle Royale zapowiedziało, że ich dzieło trafi również na platformy mobilne. Pierwsze fazy testów wystartują już w poniedziałek!

W ”gejmingowym” świecie nie rozumiem dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest szał na podświetlenie RGB, a drugą, granie w strzelanki na padzie i telefonach. Gdzie tu precyzja? Gdzie ta radość po pokonaniu przeciwnika bez żadnych wspomagaczy celowania? Jednocześnie nie bagatelizuje rozwoju rynku mobilnego, dlatego pomysł twórców Fortnite z przygotowaniem wersji na smartfony uważam za więcej, niż trafny. Pierwotnie gra będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy telefonów z iOS, którzy zarejestrują się na oficjalnej stronie i otrzymają stosowne zaproszenie. Będzie to nic innego, jak link do aplikacji w App Store, który będzie rozsyłany do wszystkich chętnych falami przez następne miesiące. 

Mobilna edycja nie będzie różnić się w ogromnym stopniu od wersji na PCty i konsole. Częstotliwość aktualizacji i treść zawarta w tytule ma być identyczna, a efekty graficzne i płynność rozgrywki ma stać na poziomie konsolowych standardów. Ponadto w przyszłości Epic Games chce umożliwić zabawę crossowa pomiędzy wszystkimi platformami oprócz Xboxa i (prawdopodobnie) Androida. Sami twórcy w oficjalnym oświadczeniu wierzą, że: „[…] jest to przyszłość gier. Ta sama gra na wszystkich platformach. Grafika i działanie w jakości konsoli. Graj, kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Jeśli jesteście spragnieni zabawy w Fortnite na telefonie, to wspomnijcie o całej akcji również swoim znajomym, ponieważ wraz z personalnym zaproszeniem otrzymają również kody dla przyjaciół. Jednak pamiętajcie, że musicie posiadać smartphone z systemem nie starszym, niż iOS 11. Oznacza to tyle, że minimalne wymagania spełnia iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2 oraz iPad 2017. Z kolei wersja na Androida trafi do użytku w przeciągu następnych kilku miesięcy.

Źródło: epicgames.com