[Artykuł sponsorowany]

Dzisiaj większość z nas korzysta ze smartfonów – dzięki nim możemy nie tylko telefonować i wysyłać wiadomości SMS, ale również korzystać z internetu. Wraz z nim uzyskujemy dostęp do wielu aplikacji i stron internetowych, także tych, które pozwalają na prowadzenie transakcji. Tutaj z pomocą przychodzą nam płatności mobilne.

Według danych przeprowadzonych przez Visa aż 77% Polaków korzysta ze smartfonów do bankowania oraz do codziennych płatności. Za pośrednictwem smartfona możemy sprawdzać stan swojego konta bankowego, a także korzystać z różnych usług, na przykład wykonać przelew, a nawet wziąć pożyczkę. Coraz więcej konsumentów robi też zakupy mobilne zamiast na swoich komputerach.

Badania wskazały, że przeszło 2/3 Polaków, a dokładnie 67% sprawdza stan konta z użyciem aplikacji bankowej. 69% korzysta z portfela elektronicznego, który pozwala na zapisanie danych kart w sklepie internetowym albo z innych systemów płatności internetowych do wygodnego płacenia. Ponad połowa badanych, ponieważ aż 52% wskazało, że korzysta ze smartfonów i tabletów do opłacenia swoich rachunków.

Zdecydowanie najczęściej płatności mobilne wybierają tak zwani Millenialsi, czyli osoby w wieku od 18 do 34 lat. To oni najczęściej dokonują operacji bankowych przez internet, a także korzystają z różnych systemów płatności mobilnych.

Jednak płatności mobilne to nie tylko zakupy w sklepach internetowych czy korzystanie z różnych płatnych serwisów on-line. Płatności tego rodzaju stają się też coraz częstsze poza rzeczywistością wirtualną. Warto wskazać tutaj na supermarkety, restauracje, kawiarnie oraz na transport publiczny – zakup biletów mobilnie.

Zatem płatności mobilne to przyszłość – w ciągu najbliższych lat staną się jeszcze bardziej popularne, pozwalając nam na dokonywanie transakcji w sposób szybki i wygodny, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Bankowanie na komórce, a także zakupy zarówno w sieci, jak i realu to najszybciej rozwijający się sektor mobilny. Gdy jeszcze nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z takich płatności, warto je przetestować!

[Artykuł sponsorowany]