WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Mod pozwalający wgrywać własne mapy do Grand Theft Auto V

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Grand Theft Auto – modderzy stworzyli narzędzie, dzięki któremu można dodawać własne mapy do gry. Los Santos nie będzie zatem jedynym miastem, które odwiedzimy.

Moder NTAuthority znalazł sposób na to, by wgrać przygotowane wcześniej mapy do gry poprzez klient FiveM. Mimo, że modyfikacja nie jest jeszcze gotowa do publikacji, społeczność już zajmuje się przerabianiem starszych lokacji z poprzednich gier. Wyobrażacie sobie Liberty City z GTA III na silniku GTA V? Tak, taka konwersja może okazać się wkrótce możliwa. Dowodem na to niech będzie screenshot, który oglądacie na głównym obrazku. To miasto przeniesione z Grand Theft Auto: London i chociaż lokacja zbyt cudownie nie wygląda (słabej jakości tekstury i ogólna prostota wykonania), to jest to tylko dowód na działanie samego moda.

Fani modyfikacji dobrali się już do wielu elementów gry. Dzięki ich inicjatywom można tworzyć własne bronie, animacje, skrypty, pojazdy i teraz do tego dochodzą również mapy. W tym tempie być może wkrótce zobaczymy tworzone przez użytkowników własne kampanie, które będzie można wcielić do samej produkcji, kiedy ta przestanie otrzymywać dodatki od twórców. To wszystko jest prawdopodobnie tylko kwestią czasu.

[źródło i zdjęcia: kotaku.com]