WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe mody do Wiedźmina 3, które jeszcze bardziej poprawiają wygląd gry

Nigdy nie czułem potrzeby modowania Wiedźmina 3, bo sam w sobie wygląda on niesamowicie, ale modderzy często pokazują, że nawet najbardziej zaawansowane graficznie gry można jeszcze doszlifować.

Jednym z elementów Wiedźmina 3, który został potraktowany przez CD Projekt RED nieco po macoszemu, są tekstury elementów środowiska, takich jak kamienie, drewno czy worki. Całe szczęście, zajął się tym modder o nicku Halk Hogan PL. Jego modyfikacja tekstur Environmental HD wpływa na wszystkie powyżej wymienione elementy i nie tylko na nie. Co najważniejsze, rezultaty jego pracy  nie powinny wpływać na osiągi gry na naszych komputerach. Autor twierdzi, że testując modyfikację na swoim AMD Radeon HD 7970 z 3GB pamięci nie zanotował żadnych różnicy w wydajności. Ostrzegając jednakże, że osoby z kartami posiadającymi 2GB pamięci mogą zanotować delikatny spadek FPSów. Nie jest to jednak póki co potwierdzona informacja.

Kolejna modyfikacja poprawia odległość rysowania i poziom detali w wielu obiektach w grze. Stworzona jest przez moddera o nicku sjbox, który chwali się, że jego praca może polepszyć poszczególne elementy grafiki o 10-40 procent, choć oczywiście wpłynie to na liczbę klatek na sekundę. Przewiduje jednak, że będzie to maksymalnie około 5 FPSów mniej w najbardziej zatłoczonych terenach, a efekt – jak widać na poniższych screenach – jest całkiem imponujący.

Pierwszy mod – Environmental HD:

witcher3-mod-box-reworked witcher3-mod-hall-2-original witcher3-mod-hall-2-remade witcher3-mod-hall-original witcher3-mod-hall-remake witcher3-mod-market-original witcher3-mod-market-reworked witcher3-mod-nox-originalWitcher-3-1-modded-Witcher-3-1-unmodded-Witcher-3-4-moddedWitcher-3-4-unmodded

Drugi mod:Witcher-3-1-modded- Witcher-3-1-unmodded- Witcher-3-2-modded Witcher-3-2-unmodded[źródło: eteknix.com; grafika: nexusmods.com]