WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Moda w natarciu: ubrania jarzące się w rytm muzyki

Zanim zapytacie „a komu to potrzebne?”, wystarczy, że odpowiem jednym słowem – „moda”.

To właśnie dzięki poszukiwaniu nowych rozwiązań w świecie mody, ktoś wpadł na pomysł tekstur świecących się w rytm muzyki.

Technologia ta została opracowana na potrzebę nadchodzącego pokazu, na którym modele będą nosić electro-odzież z linii „Irradiance” zaprojektowanej przez amerykańskich studentów Erica Beaudette, Linę Sanchez Botero i Neala Reynoldsa.

Projektanci posłużyli się elektroluminescencyjnymi paskami taśmy, materiałem z włókien optycznych oraz światłami LED połączonymi z sensorami, będącymi pod kontrolą urządzenia Arduino. Wspomniane czujniki będą nasłuchiwać dźwięku grającej muzyki, zaś mikro-kontroler wykorzysta efekty tej analizy, aby odpowiednio dostosować barwę i natężenie światła na odzieży. Eric Beaudette określa swój projekt następującymi słowami:

Ta kolekcja jest inspirowana przyszłością i teraźniejszością integracji technologii z modą i życiem codziennym. Nasze kreacje przedstawiają autorską wizję odzieżowych trendów w najbliższych latach, które przyniosą zwiększoną kompatybilność ubrań z urządzeniami, takimi jak smartfony.

Źródło: news.discovery.com