WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Modal VR umożliwia nowe doznania w wirtualnej rzeczywistości

Nolan Bushnell, współzałożyciel Atari i ojciec współczesnych gier wideo powraca, tworząc platformę wirtualnej rzeczywistości dla przedsiębiorstw. Modal VR umożliwia firmom ustawienie doświadczeń wirtualnej rzeczywistości na dużą skalę.

Jason Crawford, prezes Modal VR w Los Angeles, powiedział w wywiadzie, że firma tworzy sprzęt i oprogramowanie jako część większej platformy. Firmy w całej szerokiej gamie branż mogą korzystać z tych rozwiązań do tworzenia własnych wizualizacji. Crawford założył Modal VR kilka lat temu, ponieważ chciał stworzyć wiarygodne doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości. System jest całkowicie bezprzewodowy, a do tego zintegrowany z różnymi czujnikami na baterie. Z biegiem czasu, firma ma nadzieję uczynić technologię bardziej poręczną i lekką. Sposób, w jaki system jest zbudowany, miałby pozwolić dużej liczbie ludzi na dzielenie tego samego doświadczenia. Bushnell pomógł branży gier wideo w 1970 roku w Atari i jest inwestorem spółki do tej pory. Crawford jest również założycielem kilku firm, w tym Tiny Castle Studios.

Działający system obejmuje słuchawki VR lub przyłbicę i szereg czujników do umiejscowienia na ramionach oraz nogach. Przykładowo w jego skład wchodzą rękawice z czujnikami na palcach. Czujniki te funkcjonują w dużym stopniu tak, jak czujniki w studio motion-capture. Są one w stanie wykryć pełne ruchy ciała, w jakim kierunku ktoś stoi i co robi ze swoimi ramionami czy nogami.

Przykładowa aplikacja, którą obsługuje Modal VR to wycieczka po parku rozrywki. Doświadczenie można dzielić z inną osobą, która mogłaby być przewodnikiem. Inne zastosowania obejmują e-sportowe, grupowe zawody mieszanej rzeczywistości, prawdziwe sprzedaże nieruchomości poprzez ich wizualizacje, filmy i TV, szkolenia dla organów ścigania, reagowania kryzysowego, dla żołnierzy, astronautów i sportowców. Miasta mogą wykorzystać je do miejskiego planowania lub wizualizacji podróży wirtualnej.

Nasz zespół nie może się doczekać bycia aktywnym współpracownikiem w społeczności VR. Mamy nadzieję, że Modal VR pomoże poszerzyć naszą wiedzę na temat tego, co jest możliwe i pomóc popchnąć przemysł do przodu na różne sposoby„, powiedział Crawford.

Źródło: venturebeat.com